פזילה במבוגרים

0
שנות ותק כמנתחת עיניים בכירה
0
ניתוחים אשר בוצעו ע״י ד״ר רונית פרילינג
0
ממוצע המבקרים היומי אצל ד״ר רונית פרילינג
0
ניתוחי פזילה אשר בוצעו ע״י ד״ר רונית פרילינג
% 0
מטופלים מרוצים לאחר ניתוח פזילה
0
שנות ותק כמנתחת עיניים בכירה
0
ניתוחים אשר בוצעו ע״י ד״ר רונית פרילינג
0
ניתוחי פזילה אשר בוצעו ע״י ד״ר רונית פרילינג
% 0
מטופלים מרוצים לאחר ניתוח פזילה

רקע כללי

פזילה במבוגרים קיימת ב-4% מהאוכולסייה המבוגרת. פזילה יכולה לגרום לקשיים תיפקודיים כגון כפל ראיה, הגבלת שדה הראיה וקשיים בהסתגלות החברתית. אחד המחקרים של האיגוד האמריקאי של רופאי עיניים ילדים ופזילה משנת 2008 בדק תחושות מטופלים לפני ניתוח לתיקון פזילה. נמצא כי 86% מהנבדקים דיווחו על בטחון עצמי נמוך, קושי בבחירת מקצוע, אפליה לרעה בראיונות העבודה ובקידום בעבודה, יחסים בין אישיים בעיתיים ועוד. לאחר הניתוח לתיקון הפזילה אחוז גבוה מהמטופלים היו שבעי רצון מהתוצאות הן  מבחינה תפקודתית והן מבחינה קוסמטית. בנוסף דיווחו הנבדקים על שדה הראיה היקפי רחב יותר לאחר הניתוח.

ניתוחים לתיקון פזילה במבוגרים

מטרות הניתוח הינן ליישר את מנח העיניים, להחזיר את הראיה הדו-עינית, לתקן את כפילות הראייה ולהגדיל את השדה הראייה. בעבר ניתוחי פזילה נחשבו לא יעילים או מסוכנים בעיקר בשל החשש מהתפתחות ראיה כפולה לאחר הניתוח. כיום, בשל השימוש בשיטת תפרי התאמה הסכנה לראייה כפולה פחתה באופן משמעותי. בשל האפשרות לבצע את הניתוחים בהרדמה מקומית ניתן לבצע ניתוחי תיקון פזילה במבוגרים, להם יש סיכון גבוה יותר בהרדמה כללית.

לפני

ניתוח פזילה - לפני

אחרי

ניתוח פזילה - אחרי

ניתוח בשיטת תפרי התאמה

ניתוח באמצעות שיטת תפרי התאמה מאופיין בכך שבתום הניתוח משאירים את תפרי השריר שנותח קשורים באופן חלקי, כאשר בסוף יום הניתוח או למחרת היום מודדים את זווית הפזילה ועל פי שארית הפזילה מבצעים התאמה סופית של התפרים עד שמשיגים את התוצאה  הרצויה מבחינה תיפקודית וקוסמטית. שיטה זו ניתנת לביצוע במטופלים אשר מסוגלים לשתף פעולה בזמן ביצוע ההתאמה.  יתרון השיטה טמון בכך שבניתוחים חוזרים או בפזילות שיתוקיות התוצאה שתוכננה אינה התוצאה שמתקבלת ובשיטה זו ניתן להגיע לדיוק רב יותר ולהצלחה מירבית.

למי מיועד הניתוח לתיקון הפזילה:

  • אנשים אשר עברו ניתוחים לתיקון פזילה בילדותם
  • פזילה משנית כתוצאה מניתוחי עיניים
  • פזילות שיתוקיות
  • פזילות לאחר חבלת ראש או אירועי וסקולריים
  • פזילות על רקע יתר פעילות של בלוטת התריס
  • ראייה כפולה

סיכום

ניתוחים לתיקון פזילה במבוגרים באמצעות שיטת תפרי התאמה  מאפשרים  להגיע לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד של הניתוח הן מבחינה תפקודית והן מבחינה קוסמטית בשל העובדה שניתן לכוון סופית את התפרים כאשר המטופל נמצא במצב של עירנות ומסוגל לשתף פעולה.

לקביעת תורים ובירורים:

Call Now Button